Postavíme dům, koukáme k sousedům

Sovičky si hrály celý týden na řemesla. Pilně stavěly dům z papírových cihliček jako zedníci a procvičily si jemnou motoriku při lepení malých proužků na domek. Učily se tak soustředit, být trpělivé, udržet čistotu práce a dokončit započatou činnost.

Hrajeme si na švadlenky…

Každý den po ránu mívám dobrou náladu. Dlouhé nitě, jehlu mám a knoflíky přišívám. Ke kabátku, košilce, umím já to velice. Až to všechno přišiju, pak si volna užiju. Děti od Soviček si zahrály pohybovou hru „Na švadlenku“, při tom se naučily krátkou básničku, orientovat se v prostoru, spolupracovatt, pohybovat se ve vázaném zástupu. A jako správné švadlenky a krejčí přišívaly knoflíky pomocí tupých jehel a bavlnek. Podívejte jak se jim to podařilo.

Vzpomínka na recitační soutěž

Sedm statečných ze třídy Soviček se zúčastnilo 9. února klání v recitaci v soutěži „Bořeňská čarodějnice“. Podívejte, jak se pilně připravovali. Vyráběli si kostýmy a hlavně se naučili básničky. Jejich recitační pásmo se jmenovalo Živly, a každý z dětí přednesl svou báseň, která tematicky patřila do jednoho z přírodních živlů. Poznali by jste, do jakého z živlů jednotliví soutěžící patřili? Jejich náročná příprava byla korunována umístěním na 2. místě v kategorii kolektivů, získáním diplomu a ... [Více]

Cvičíme s Cepíkem pro zdraví

Rohlíčky a koláče pro toho kdo nepláče

Mouka, voda,máslíčko, a už máme těstíčko… …vyvalíme placičku a z ní zase ruličku, uděláme měsíček, hotový je rohlíček!   Do mísy přísady jsme dali a na koláčky těsto zadělali…. …s povidly i s tvarohem, sníme je hned za rohem!  Mňam….

Srdíčkový den

Sněhulák

Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos, sněhuláček stojí bos.   Když nám počasí nepřeje a Myšičky si nemohou užívat sněhu venku, postaví si sněhuláčka ve školce.