Nové židličky dostaly dnes Včeličky

Po odpočinku čeká na děti ze Včeliček překvapení v podobě nových barevných židliček.

Jak Sovičky krmily kachny

Děti ze Soviček  dnes  naplnily hladová bříška kačenek na řece.

Jak Myšky pekly koláče

Pekař peče koláče, jsou jich plné pekáče. Pekařka mu pomáhá, pilně pečou oba dva.   Myšky si zkusily jaké to je být pekařem a ve školce jsme si společně upekli voňavé tvarohové koláčky.

Z písničkové hodiny

První linka malíček, každá linka má svůj prstíček. Spočítám je všechny hned – 1,2,3,4,5! Co se děti včera naučily v Písničkové hodině, to si dnes namalovaly. A kdo zrovna nemaloval…

Včelí muzikanti

My jsme včelí muzikanti, my umíme hráti, na bubínek, na činelky, na zvonkohru taky. Co jsou noty, dobře víme, partitury připravíme. A potom jen la, la, la, bude dobrá nálada. Včeličky si vytvořily tiskáním korkem do notové osnovy své partitury, procvičily se ve stříhání papíru na jednotlivé proužky a jejich porovnávání a řazení podle délky k vytvoření malé zvonkohry. Nakonec je čekala pěkná zábava v podobě přípravy koncertu “včelí kapely” pro ostatní kamarády ve třídě.

Písničková hodina u Včeliček a Soviček

Hudebně vzdělávací pořad pro MŠ s názvem "Písničková hodina" /interaktivní pořad, který je založen na přímé komunikaci s dětmi/. Jedná se o pořad, kde se děti učí jak správně zpívat, seznámí se základy hudební teorie , uvidí a uslyší různé hudební nástroje....mezi nimi i basu (kontrabas). Formou pohádek se dozví, co je to lidová písnička a jak vznikly hudební nástroje.

PROVOZ NAŠICH ZAŘÍZENÍ BĚHEM HLAVNÍCH PRÁZDNIN 2016

1.7. – 8.7. 11.7.-15.7. 18.7.-22.7. 25.7.-29.7. 1.8.-5.8. 8.8.-12.8. 15.8.-19.8. 22.8.-26.8. MŠ Žižkovo údolí zavřeno zavřeno ... [Více]