Čepice, šála, rukavice, sluší Myškám převelice

Myšky byly rozděleny na skupinu holčiček a kluků. Každá skupina malovala štětcem svou šálu a potom ji ozdobila vzorovaným válečkem.

Divadélko ve školce

HURÁ DĚTI DO ŠKOLY Děti si také v představení zahrály v pohádce  “O červené Karkulce” a  “O zatoulaných písmenkách”. Moc se nám to líbilo a těšíme se na další představení s Šárkou a Radkem 10.února.

Bořeňská čarodějnice

Děti ze Soviček se dnes zúčastnily  recitační soutěže “Bořeňská čarodějnice” Čekání… …nastupujeme k recitaci …před vyhlášením se posilníme …hurááááááááááááá, máme 2.místo!   Bylo nás 13 a uhájili jsme krásné 2. místo. A pak, že je 13 nešťastné číslo! To se oslaví! Ve školce zatím pro nás kamarádi ze třídy připravili pohoštění a náš úspěch jsme společně a vesele oslavili.

Informace

Vážení rodiče, Žádáme Vás, abyste bez prodlení nahlašovali jakékoliv změny ve Vašich kontaktních údajích, především telefonních čísel. Děkujeme za pochopení

Který medvěd spí?

Hrajeme hru:  Který medvěd spí? Jedno z dětí jde za dveře, když se vrátí do třídy, děti se ptají, který “medvěd”spí.

Skáče, skáče, vrabeček, kde teď najde drobeček

Padá, padá snížek bílý, skáče, skáče vrabeček. Hodně sněhu napadalo, kde teď najde drobeček? Přece u nás, to my víme, krmítko mu naplníme. Včelky vytvořily z papírových proužků krmítka pro ptáčky a pomocí grafomotorických cviků na uvolnění zápěstí, kreslily ptáčky a zrní. Byla to pro ně zábava. A když už měly ručičky procvičené, pomáhaly třídit slunečnicová semínka od hrášku.

Krmítka pro ptáčky

Stříháme, skládáme, lepíme, zkrátka stále tvoříme. Proužky nejdřív sestavíme a potom je přilepíme. Trochu sněhu z vatičky, už je budka dětičky. Kdo je s budkou hotový, tak ten řeší Písmáčkovo úkoly.