Výpravy za poznáním

PostImage
Sovičky si ve čtvrtek udělaly dopolední výlet do Bezovky k rybníku. V Bezovce je rybníček  a žije tam kapříček. Kačenky tam také byly, chlebem jsme je nakrmili. I my jsme se osvěžili a mattonku z hrnku pili.   Cestou z lesa z kopečka, viděli jsme srnečka. A po takové dlouhé cestě všem pořádně vyhládlo!
 

Výlet ke Dni dětí

  V pondělí 1.6. pojedeme do Zooparku Zelčín u Mělníka. Přijďte do MŠ již v 7.00 hod. Odjíždíme v 7.15 hod.
 

Co umí voda

PostImage
Sovičky poznávají naší planetu, hledají vodní plochy, řeší labyrinty, dělají pokusy s vodou.
 

Lákal vodník Aničku, na červenou pentličku

PostImage
Sovičky se tento týden seznamují s koloběhem vody v přírodě a s životem ve vodě i u   vody. Hrajeme si na rybáře… …rozvíjíme početní představy, třídíme. Povídání na téma voda. Sedíme u vody a posíláme svůj pramínek.  Říkáme si kam a proč svůj pramínek posíláme, co všechno voda dokáže, k čemu ji používáme a proč ji potřebujeme. Taneční improvizace – tančíme jako vlnky na vodě, v rozbouřeném moři, klidné vlnky na hladině…cvičíme se stuhami A přes malý kamínek, stále spěch... [Více]
 

Housenkové tvoření

PostImage
Housenka Pořád jenom něco chroupá, na lupení je jich spousta. Od pondělí do pátku, okusují zahrádku. Divíme se v neděli, kam se lístky poděly? Housenka si brouká tiše: ,,Všechno listí já mám v břiše."
 

U Soviček v kuchyni, dneska kluci vařili!

PostImage
U Soviček v kuchyni, dneska kluci vařili! Pekli, také smažili, velice se činili. Nejen že nám uvařili, také vzorně uklidili!
 

Na mouchu a na pavouka

PostImage
Včera včeličky procvičovaly nožní klenbu při hře na mouchy, co se nechtěly chytit na pavučinu našeho pavouka Pepíka.