A jak to bylo dál v muzeu čarodějnic?

Na nádvoří hlídal Golem, kterého Jaroušek oživil, protože jako jediný znal kouzelnou formuli. Pokračovali jsme do podzemí, kde měly čarodějnice své doupě. Protože to byla hodná čarodějnice, tak nás pozvala do alchymistické dílny. A z dílny rovnou do čarodějné školy, kde jsme dostali od Sifóny úkol! Ten všichni hravě zvládli. Také došlo i  na paní učitelky. Za splnění úkolu jim byl udělen “Výuční list v oboru čarodějnickém” a zítra dopoledne povedou odborný výcvik mladých a naděj... [Více]

Jak jsme hledali muzeum čarodějnic

Při hledání muzea jsme si prohlédli náměstí města Kadaně   Cestou jsme narazili na Katovo uličku, kterou jsme hned prozkoumali. A konečně jsme dorazili k cíli naší cesty, kde nás přivítala čarodějnice Sifóna. A kam nás zavedla? To se dozvíte v dalším  příspěvku.

„ Připrav koště, neváhej, čeká na tě velký rej!“

Tento týden seznamujeme děti s tradicí a historií pálení čarodějnic. Formou her a činností jim přibližujeme  podstatu tradice s cílem pochopení symbolu dobra a zla. Společenská hra: “Čarodějná kuchyně” Rozvíjení fantazie při kresbě čarodějnice uhlem. Ježibaby kamarádky, krouží vzduchem tam a zpátky. Šaty mají od sazí, snad se v letu nesrazí. Tajemný obrázek, který se objeví  po zažehlení přes pečící papír.

Připrav koště, neváhej, čeká na tě velký rej”

1. POZVÁNKA.: Do Kadaně poletí učni ze Včeliček a Soviček 2. POZVÁNKA:

Kelímkové tvoření

Kdo Sovičky hlídá dnes? Je to psíček Maxipes. Velký úsměv plný zubů, vypláznutý jazýček. Je to dětí mazlíček.

“O čarodějnici, která ztratila koště”

Opět k nám zavítal Pan Pohoda se Soničkou s pohádkou o čarodějnici. Popletená čarodějnice Elvíra mockrát děti rozesmála. Sovičky i Včeličky pomáhaly Elvíře uvařit kouzelný lektvar na splněná přání, ale místo lektvaru se všem společně povedlo vykouzlit hrnec plný bonbónů.

Pijeme hravě a zdravě!

Pitný režim v MŠ je nedílnou součástí školního stravování. Děti mají  po celý den k dispozici nápoje - bylinkové či ovocné  nebo  mírně slazené čaje, džusy a ovocné šťávy. Nápoje jsou dětem volně a lehce přístupné. Na doporučení hygieničky zařadíme do nápojů i čistou vodu. Aby pití vody bylo pro děti i zábavou, zakoupili jsme pěkné zásobníky na vodu. Tak na zdraví!