Sluníčkový den u Soviček

PostImage
I když se nám dnes sluníčko schovalo za mraky, žluté oblečení a malování na obličej dodalo to pravé kouzlo dne. Ve třídě jsme zářili ze všech stran! Zimu jsme zahnali říkadlem: Zimo, zimo táhni pryč nebo na tě vezmu bič. Zatahám tě za pačesy za ty hory, za ty lesy. Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek. Jaro jsme přivítali písní “Zlatá brána” a vyseli jsme si velikonoční travičku. Odměna krásný den byla sladká.
 

Z pohádky do pohádky

PostImage
Malé myšky si prohlédly pohádkové knihy, pohrály s maňásky pohádkových postaviček a v Perníkové chaloupce, roztřídily princezně korále podle barev, a ještě je pěkně společně navlékly na provázek.
 

Pohádkový bál

PostImage
Podívejte, jak nám to slušelo!!!       Na pohádkovém bále si zatančily naše malé myšky. Výborně se na tu slávu přichystaly. Načechraly sukénky, upravily vousky a oblékly nádherné masky.
 

Pěkný den u Myšek

PostImage
Ráno si procvičit prstíčky, protáhnout tělíčka. Také něco pěkného vytvořit a pohrát si s kamarády. Vydat se na průzkum po okolí, pak pěkně naplnit bříška a nabrat sílu při odpočinku v pelíšcích.
 

Jarní brána

PostImage
Rozmrazit klíč od jara, vrátit mu jeho barvu a odemknout jarní bránu. To byl dnešní úkol pro děti. Aby se to povedlo měly dobrého rádce -  sluníčko. A když se vše povedlo zahrály si děti se sluníčkem na “ Zlatou bránu”.
 

Perníková chaloupka

PostImage
Na perníčku si pochutnáme  a pak rychle domů utíkáme! /dramatizace veršované pohádky/
 

V knihovně

PostImage
Včera Sovičky zavítaly do knihovny na povídání s paní knihovnicí. Poslechly si pohádku, naučily se básničku a prohlédly si některé knihy a časopisy. A také už ví, kde si mohou půjčit knihy a získat nové informace.